Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_100322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Rusya-Ukrayna gerilimi Türkiye'nin arabuluculuğunda son bulabilir mi?

Rusya tarafının, müzakere yoluyla hedeflerine ulaşmanın daha iyi olacağına yönelik söylemi küresel risk alma iştahını artırdı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşme talebini yineleyerek, böyle bir durumda savaşın sona ereceğini savundu. Türkiye'nin arabuluculuğu ile bugün Antalya Diplomasi Forumunda gerçekleştirilecek Rusya-Ukrayna-Türkiye üçlü dışişleri bakanları toplantısı iki haftadır devam eden savaş sürecinde kritik bir viraj olabilir.

Rusya-Ukrayna savaşı ve para politikalarının seyrine yönelik haber akışı piyasaların ana gündemi olmaya devam ederken bugün Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararını piyasalar yakından izleyecek. ABD’de açıklanacak olan Tüketici Fiyat Endeksi(TÜFE) verileri ile de yaklaşan Fed toplantısı öncesinde küresel çapta fiyatlamalar üzerinde direkt etkili olabilir.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünürken temkinli iyimserliğimizi koruyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!