Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_101221.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks 2000 puan üzerinde rekor tazelerken küresel enflasyon endişeleri artıyor

Omricon varyantının salgın konusunda yarattığı endişenin görece azalsa da, global çapta özellikle enflasyon konusundaki endişeler yüksek kalmaya devam ediyor. Bu paralelde başta FED olmak üzere para politikalarına yönelik belirsizlik de artarken yurtdışı piyasalar bu aşamada bekle gör modunda. İçeride enflasyon rallisi sürerken BIST-100 tarafında rekorlar tazelenmeye devam ediyor.

Yurtdışında ana gündem, haftaya gerçekleşecek Fed toplantısı öncesinde bugün ABD’de açıklanacak enflasyon rakamları olacak.  Son 40 yılın en yüksek enflasyon rakamına ulaşılması beklenirken Fed’in son dönemde şahinleşen söylemini destekler nitelikte gerçekleşecek.

Yoğun ve değişken haber akışı içerisinde volatilitenin arttığı bu süreçte hisse bazında seçici olmak kaydıyla fırsatların devam ettiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte önümüzdeki hafta gerçekleşecek MB toplantıları öncesinde bir miktar temkinli olmakta ve stop-loss seviyelerine dikkat etmekte fayda olduğu kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!