Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_010322.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Rusya Ukrayna krizi küresel piyasalar üzerinde belirleyici olmaya devam ediyor

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyon başlatması ile sarsılan küresel piyasalarda başta hisse senedi olmak üzere tüm varlık fiyatları üzerinde ciddi dalgalanmalar devam ediyor.

Rusya’nın attığı bu adıma Batı’nın güçlü finansal yaptırımlarla verdiği tepki ve gelen kısıtlamalar küresel risk iştahını baskılamayı sürdürüyor. Bu konudaki gelişmeler ve atılacak karşılıklı adımlar hafta boyunca piyasaların radarında olmaya devam edecek.

Haber odaklı volatil seyrin devam ettiği endekste 1900 desteğinin korunmuş olması bu aşamada önemli. Endeksin bugün son 3 gündür altında kaldığı ve ilk direnç olarak karşısına çıkan 50g HO (1965) üzerine atıp atamayacağını takip edeceğiz.  Bu seviye üzerinde tekrar 2055 seviyesi hedef konuma gelecektir.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!