Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

BRENT.01.02.png

BRENT PETROL

Petrol fiyatlarında yükselişin hakim olduğu bir gün geçiriyoruz. Bugün Suudi Arabistan Petrol Bakanı Halid El-Falih, ABD’nin yeni başkanı Trump’ın enerji politikalarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Falih, Trump’ın petrol endüstrisi için iyi olan politikaları olduğunu ve bunun kabul edilmesi gerektiğini söyledi. ABD’nin yerli petrol arzının büyümesine dair bir sorun olmayacağını söyleyen Falih, arzın küresel enerji talebiyle uyumlu olarak büyümesi halinde piyasalar adına olumsuz bir senaryo ortaya çıkmayacağını ifade etti. Öte yandan bugün ABD tarafında ham petrol stokları takip edilecek. Geçen hafta 2.84 milyon varil artış kaydeden stokların bu hafta 3.28 milyon varil artması bekleniyor.

Teknik olarak ise Brent petrolde 56 doların üzerinde seyir devam ediyor. 56.50-56.60 aralığı yukarı yönlü aşılırsa 57.00-57.25-57.60 seviyeleri takip edilebilir. Geri çekilmelerde ise 56 dolar desteği kırılırsa 55.50-55.25-55.00 seviyeleri gündeme gelebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!