Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_011121.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Ajandanın yoğun olduğu haftayı endeks 7 ayın zirvesinde karşılıyor

Hisse bazlı hareketlerle 1370 seviyelerinden başlayan yükseliş trendinde geçen hafta bayrağı bankalar devralırken bilançolar açıklandıkça yükseliş ivmesi beklediğimiz bir miktar yavaşlama eğiliminde. Bununla birlikte endeks 7 ayın zirvesinde kalmaya devam ediyor.

TC Merkez Bankası Perşembe günü açıkladığı enflasyon raporunda enflasyon ile mücadele konusunda yeni bir yol haritası açıklarken bu hafta Çarşamba günü gelecek Ekim ayı enflasyon rakamları ajandanın üst sırasında. Yine Çarşamba günü gerçekleşecek Fed toplantısından da varlık alımlarında azaltım ve faiz konusunda gelecek açıklamalar takip ediliyor olacak.

Diğer taraftan hem ABD cephesinde hem de içeride açıklanmaya devam eden 3Ç21 bilançoları borsaları desteklemeye devam ediyor. Bu bağlamda endeks trendinden bağımsız hisse bazında hareketlere odaklanmaya devam edilmesi gerektiği kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!