Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD01.11.png

EURUSD

Yarınki FOMC toplantısı ve önümüzdeki hafta yapılacak ABD seçimlerinin belirsizliği ile tırmanan kur 1.10 seviyesinin üstünde fiyatlanıyor. Euro Bölgesi veri akışı açısında oldukça sakin bir hafta geçiriyor, bu nedenle hafta boyu kurda ABD gündemi etkisiyle fiyatlamalar görebiliriz. Trump’ın anketlerde arayı kapatması ile dolar endeksinde geri çekilme devam ediyor. Bugün ise ekonomik takvimde ISM imalat PMI verisi açıklanıyor. Eylül ayında imalat PMI verisine baktığımızda iyileşme görüyoruz. Ekim ayı beklentileri de bu 51.7 ile bu iyileşmenin devam edeceği yönünde.

Teknik olarak baktığımızda ise kurda 1.10 seviyesinin üstünde toparlanmanın devam etmesi durumunda 1.1050 -1.1090 önemli direnç seviyeleri olarak takip edilebilir. Geri çekilmelerde ise 1.10 seviyesi aşağı yönlü aşılırsa 1.0950 -1.0900 seviyeleri gündeme gelebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!