Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_011021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Endeks pozitif ayrışma çabasında, ancak riskler hala bizimle birlikte

Fed’in verdiği sıkılaştırma sinyalleri, arz tarafında yaşanan sıkıntılar ile artan enerji fiyatlarının tetiklediği enflasyon endişeleri ve  bu paralelde ABD tahvil faizlerinde yaşanan yükseliş; içeride TCMB’nin faiz indirimi sonrası kur tarafında yaşanan hareket gibi tüm baskı unsurlarını uzun vadeli trend desteği üzerinde karşılayan endeks dün bankacılık sektörü başta olmak üzere genele yayılan bir ivmeyle düşüş trendini yukarı yönde geçti.

Bugün açılışta yurtdışı cephesinden negatif bir tablo devralıyoruz. Diğer yandan yukarıda saydığımız risk unsurları da bir süre daha bizimle birlikte olmaya devam edecek.

Bu bağlamda teknik seviyelerinden ziyade algının ön planda kalmaya devam ettiği mevcut süreçte, kısa vadede oluşan pozitif momentumdan faydalanmaya çalışmakla birlikte genel temkinli duruşu korumakta hala fayda olduğu kanısındayız. Bu süreçte hisse bazında fırsatları kollamaya devam edeceğiz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!