Trive Yatırım Menkul Değerler Kimdir?

1986 yılından bu yana hisse senedi ve 2004 yılından bu yana vadeli İşlemler piyasasında faaliyet gösteren, Türkiye’nin en güvenilir, köklü ve seçkin kurumlarından biri olan Entez Menkul Değerler A.Ş. 09.07.2021 tarihi itibariyle ortaklık yapısındaki değişikliğin ardından 100.000.000 TL ödenmiş sermayesiyle Trive Yatırım Menkul Değerler A.Ş. adıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Trive Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından denetlenen, Kaldıraçlı Alım-Satım ve Yurt Dışı Türev Araçlar yetki belgelerine sahip, Türkiye’nin önde gelen aracı kurumlarından biri olup Genel Müdürlüğü İstanbul'dadır.

Kurum, uzman kadrosuyla müşteri odaklı, etkin ve kaliteli hizmet sağlamayı amaç edinmiştir. Amacına doğru güçlü adımlarla ilerleyen Trive Yatırım Menkul Değerler, dünyanın önde gelen bağımsız finans kurumlarından Global Banking and Finance Review tarafından “2014’ün En İyi Müşteri Desteği Sağlayan Forex Aracı Kurumu” seçilmiştir. Yatırımcılarına zaman kısıtlaması olmaksızın kesintisiz hizmet sağlayan kurum, eşsiz müşteri hizmetleri ve sağladığı birçok avantajla rakiplerinden sıyrılarak bu özel ödülü kazanmaya hak kazanmıştır. c

Misyonumuz

“Hızlı ve Rekabetçi” mottomuzdan yola çıkarak sermaye piyasalarında aynı yolda yürüdüğümüz yatırımcılarımızı, piyasaya uyumlu, dinamik ve inovatif bir yapıda buluşturuyoruz. Düzenleyici otoritelerin belirlediği kurallar çerçevesinde hizmetlerimizi şeffaf, tarafsız ve objektif bir şekilde yatırımcılarımıza sunmayı ilke ediniyoruz.

Vizyonumuz

Yatırımcı odaklı pencereden güven temelli,tüm dijital platformlarda hızlı ve rekabete dayalı hizmet sunabilmek amacıyla altyapımızı güçlendirerek, faaliyetlerimizi sermaye piyasalarında etkin ve öncü aracı kurumlar arasında konumlandırmayı amaçlamaktayız. Bu noktadan hareketle, organizasyon yapımızı sektörün tecrübeli, profesyonel ve kaliteli hizmet sunan güçlü kadrosuyla şekillendirdik.

Yatırımcı merkezli hizmet anlayışımıza, yeni nesil yatırım araçlarını ekleyerek; önceliğimiz yatırımlarımız diyen yatırımcılarımıza, önceliğimiz yatırımcılarımız diyerek sermaye piyasalarında ilham olmaya devam edeceğiz.

trade-profile
Yetki Belgelerimiz

Sürekli denetlenen ve aldığı belgelerle de güvenilir bir şirket olduğunu kanıtlayan Trive Yatırım Menkul Değerler, Alım Satım Aracılığı, Türev Araçların Alım Satımına Aracılık ve Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri yetki belgeleriyle Kredili İşlemler izin belgesine sahip bir kuruluştur.

Özel Durum Açıklaması

Sermaye Piyasası Kurulu’ nun 07.12.2015 tarih 34 sayılı toplantısında; Şirketimize, “Geniş Yetkili Aracı Kurum” olarak 01.01.2016 tarihinden itibaren aşağıdaki tabloda gösterilen kapsamda yatırım hizmet ve faaliyetlerinde bulunma izni verilmiştir.

Kurum Yetki Belgeleri

I. Emir İletimine Aracılık Faaliyeti Yurt içinde Yurt dışında
i. Paylar    
ii. Diğer menkul kıymetler    
iii. Kaldıraçlı alım satım işlemleri    
iv. Paya dayalı türev araçlar    
v. Pay endekslerine dayalı türev araçlar    
vi. Diğer türev araçlar    
II. İşlem Aracılığı Faaliyeti Yurt içinde Yurt dışında
i. Paylar İzni Var İzni Var
ii. Diğer menkul kıymetler İzni Var İzni Var
iii. Kaldıraçlı alım satım işlemleri İzni Var  
iv. Paya dayalı türev araçlar İzni Var İzni Var
v. Pay endekslerine dayalı türev araçlar İzni Var İzni Var
vi. Diğer türev araçlar İzni Var İzni Var
III. Portföy Aracılığı Faaliyeti Yurt içinde
i. Paylar İzni Var
ii. Diğer menkul kıymetler İzni Var
iii. Kaldıraçlı alım satım işlemleri İzni Var
iv. Paya dayalı türev araçlar İzni Var
v. Pay endekslerine dayalı türev araçlar İzni Var
vi. Diğer türev araçlar İzni Var
IV. Bireysel Portföy Yöneticiliği Faaliyeti  
V. Yatırım Danışmanlığı Faaliyeti İzni var
VI. Halka Arza Aracılık Faaliyeti  
i. En İyi Gayret Aracılığı Faaliyeti  
ii. Aracılık Yüklenimi Faaliyeti İzni Var
VII. Saklama Hizmeti  
i. Sınırlı Saklama Hizmeti İzni Var
ii. Genel Saklama Hizmeti  
VIII. Portföy Saklama Hizmeti  
Şirket Bilgileri ve Ortak Yapısı
Ortağın Adı-Soyadı/Ticaret Ünvanı Sermayedeki Payı Para Birimi Sermayedeki Payı (%)
TRIVE INVESTMENT B.V. 100000000 TRY 100
TOPLAM 100000000 TRY 100

Şirket Bilgileri için Tıklayınız


Görüş, Öneri ve Şikayetlerinizi destek@trive.com.tr e-mail adresimize iletebilirsiniz.