Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

xauusddaily08072015.png

ALTIN

Yunanistan’ın Grexit ( Ülkenin Euro’dan çıkması ) ihtimaliyle beraber doğan küresel riskler altına olan talebi artırmıştı. Ancak son günlerde güçlü Dolar’ın Yunanistan belirsizliğine hakim olarak altının yönünü aşağı çevirdiğini görüyoruz. Dün de altında sert satış hareketleri gözlemledik.

Bugün ise Yunanistan gelişmelerinin yanı sıra ABD’den FOMC tutanakları, altın fiyatları açısından yüksek önemle takip edilecek. FOMC tutanaklarında üyelerin faiz artırımına ilişkin görüşleri yer alacak. Tutanaklar sonucunda üyelerin çoğunun 2015 içerisinde faiz artırımına yeşil ışık yaktığı gözlemlenirse Dolar’da değer kazanımları artabilir ve altında satış baskına destek olabilir. Bu durum sonucunda da 1147-1142 destek seviyeleri hedeflenebilir. Yunanistan endişelerinin yeniden fiyatlanması halinde ise 1162-1172 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!