Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRYDaily31123.png

USDTRY

Yılın son aylarında Amerika Merkez Bankası FED’in faiz artışı beklentisiyle gelişmekte olan ülke piyasalarından kaçış hareketini gözlemledik. Bu kaçıştan en büyük zararı gören para birimlerinden biri de Türk Lirası’ydı. Lira ülkemiz içerisindeki siyasi belirsizlikler ile birlikte büyük değer kayıpları yaşadı. Paritede bahsi geçen gelişmeler yeni zirvelerin oluşmasını sağlarken kurdaki yükseliş trendi hala daha korunmaya devam ediliyor.

Güne kararsız bir seyir ile başlangıç yapan paritede hafif alıcılı seyire şahit oluyoruz. Kendini 2.92 seviyesinin üzerine atmak isteyen paritede bu gelişmenin gerçekleşmesi hareketliliğin 2.93 ve 2.94 seviyelerine kadar devam edebilmesini sağlayabilir. Baskının tekrardan gündeme gelmesi durumunda ise 2.9000 seviyesi her zamanki önemini koruyor.
 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!