Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

brentdaily03082015.png

BRENT PETROL

Temmuz ayı başından beri yüzde 20 civarı bir düşüş görülen brent petrolde arz fazlası sorunu devam ediyor. Petrol stokları 5 yıllık ortalamanın yaklaşık 100 milyon varil üzerinde seyretmeye devam ederken, Güney Irak’ın petrol ihracatı bu ay rekor seviyeye ulaştı.  Çin’de ekonomik büyümenin yavaşlaması talebin zayıflayacağı beklentisini artırıken, fiyatın düşmesinin diğer bir sebebi ise  dolardaki yükseliş oldu. Fed’in faiz artırımına gideceği beklentisi ile dolar güçlenmeye devam ediyor.

Bugün brent petrolde 50-50.60 dolar bölgesi oldukça önemli buradan gelecek tepkiler ile 52.50 ve 53.30  dolar seviyeleri görülebilir. 50-50.60 bölgesinin kırılması durumunda ise 48.20 ve 47.50 dolar takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!