Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

gbpusddaily28072015.png

GBPUSD

İngiltere’de geçtiğimiz hafta beklentilerin altında açıklanan perakende satışlar verisi ile satış baskısı görülmüştü. Dolar endeksindeki geri çekilme ile birlikte tekrarda yükselişlerin görüldüğü paritede tekrardan 1.56 seviyelerindeyiz. Dün ABD tarafından dayanıklı mal siparişlerinin beklentilerin üzerinde gelmesine rağmen dolara destek olamadı. Gün içerisinde İngiltere büyüme rakamları paritedeki hareketliliği artırabilir. Veride beklentiler büyümenin yüzde 0.7 artması yönünde.

1.5670 seviyesinin alıcılı seyrin devamında önem taşıdığı paritde bu seviyenin geçilmesiyle birlikte 1.5700 seviyesi test edilebilir. Satış baskısının tekrar gündeme gelmesi halinde ise 1.5550 ve1.5500 destekleri her zamanki önemini koruyor. FOMC öncesi sert hareketlerin görülebileceği paritede sert düşüşler ile birlikte 1.5450 desteği takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!