Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSDDaily20082015.png

ALTIN

Altında uzun süreden sonra yaşam belirtileri görülüyor. Bir süredir rakibini izleyen altın artık düşüşüne son verme çabasında. Ardı arkası kesilmeyen darbeleriyle rakibini yere yığan Dolar korkarız ki tedbiri elden erken bırakmış. İlk olarak 1100 seviyesini aşarak kendini kanıtlayan altın hamleleriyle puan toplamaya devam ediyor. Yükseliş hareketini sağlamlaştıran altın önce 1120 ardından da 1130 seviyesini aşmış durumda.

Yükselişin devamında ilk hedef olarak 1140 seviyesi hedeflenebilir. Bu seviyenin aşılması durumunda ise 1150 günün önemli direnç noktası olabilir. Kırmızı köşede bulunan Dolar ise haftanın kalanında toparlanmak isteyebilir. Dolar rakbini iyi tanıyor. Rakibinin yüksek tempoya dayanamadığının farkında olan Dolar tempoyu daha da artırmak isteyebilir. Eğer altın bu tempoya ayak uyduramazsa dolar endeksine tekrardan yenik düşebilir. Olası düşüşlerde ise taraflar 1120 ve 1110 seviyelerinde mola haklarını kullanabilirler.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!