Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

gbpusdh4150615.png

GBPUSD

Geçtiğimiz hafta İngiltere’den gelen sanayi üretimi beklentiyi karşılarken, S&P’den gelen not açıklaması dikkat çekti. Standard Poor's İngiltere'nin Avrupa Birliği üyeliğini referanduma götürmeyi planlamasını gerekçe göstererek ülkenin kredi notu görünümünü durağandan, negatife çektiğini açıkladı. İngiltere'nin AB'den olası ayrılığı ülkenin çifte açığını (cari açık ve bütçe açığı) ve özel sektörün kısa vadeli dış borcunu nasıl finanse edeceği konusunda soru işaretleri yaratığı ifade edildi.

Bugün İngiltere’de açıklanacak bir veri bulunmazken, ABD’de sanayi üretimi ve kapasite kullanımı açıklanacak. Düşüş trendini kırdıkdan sonra yükselişe devam eden paritede 1.5600 ve 1.5690 dirençleri önemli. Düşüşlerde ise 1.5530 ve1.5490 takip edilebilir. Daha önce dönüş yapılan 21 günlük EMA ise 1.5470 seviyesinde.
 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!