Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD792023.png

Günlük Forex Bülteni

• Fed tarafından dün açıklanan Bej Kitap raporuna göre, ABD ekonomik büyümesi Temmuz ve Ağustos aylarında soğuyan işgücü piyasası ve yavaşlayan enflasyon baskıları nedeniyle ılımlı bir seyir izledi ve Fed'in faiz artışlarını tamamladığı ya da tamamlamak üzere olduğu yönündeki beklentileri destekledi.

• İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey, İngiltere'deki faiz oranlarının muhtemelen "döngünün zirvesine yakın" olduğunu, çünkü bu yıl enflasyonda "belirgin" bir düşüşün daha muhtemel göründüğünü, bunun da BoE'nin son otuz yıldaki en hızlı sıkılaştırma döngüsünü sona erdirebileceğinin bir işareti olduğunu söyledi.

• ABD’de açıklanan Ağustos ayı ISM Hizmet Endeksi 6 ayın zirvesine işaret eden 54,5 ile 52,7 düzeyindeki Temmuz verisinin üzerinde açıklandı.

• 7 Eylül Perşembe günü açıklanan gümrük verilerine göre Çin’in ihracatı Ağustos ayında yıllık bazda yüzde 8,8 düşerken, ithalat yüzde 7,3 daraldı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!