Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-070823.png

Günlük Forex Bülteni

  • Avrupa Birliği (AB) üst düzey yetkilisi, “Türkiye’nin vize serbestisi meselesi sonbaharda görüşülecek. Bu tartışmanın sonucunu önceden tahmin edemeyiz. Türkiye, birçok ortak çıkar alanında aday ülke ve kilit ortak olmaya devam etmektedir” dedi.
  • Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Stratejik İletişim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın işgali altındaki Herson’u Kırım’a bağlayan Chonhar ve Genichesk Köprüsü’nün vurulduğu doğrulandı.
  • ABD Merkez Bankası(Fed) Yönetim Kurulu üyesi Michelle Bowman, Fed'in enflasyonu düşürmek için muhtemelen faiz oranlarını daha da artırması gerekeceğini söyledi.
  • Almanya merkezli kredi derecelendirme kuruluşu Scope Ratings, Türkiye'nin kredi notunda bir değişikliğe gitmedi.
  • Goldman Sachs'ın yılın ilk altı ayına ait veriler analiz eden raporuna göre, Japon hisse senetlerine yönelik yabancı alımları 2017'den bu yana ilk kez Çinli emsallerini aştı.
  • Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük petrol üreticisi, Azerbaycan'daki bir doğal gaz sahasından hisse satın alarak şirketin ilk büyük uluslararası hidrokarbon varlık alımını gerçekleştiriyor.
  • Polonyalı boru hattı operatörü PERN, Rus petrolünü Avrupa’ya taşıyan Drujba Petrol Boru Hattı’nda sızıntı tespit etti. Hattan petrol akışının durdurulduğu belirtilen açıklamada, ikinci hattın herhangi bir değişiklik olmadan çalıştığı ve yerel halk için herhangi bir sağlık tehdidinin bulunmadığı kaydedildi.
  • Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, Nijerya'nın kredi notunu teyit ederken, bu yılın başında düşürdüğü görünümü yeniden aynı seviyeye çıkardı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!