Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500+Daily070723.png

Günlük Forex Bülteni

  • NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “İsveç’in NATO üyeliğinin bir an önce kesinleşmesi, onaylanması konusunda hepimiz hemfikiriz” ifadelerini kullanarak, “Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Kristersson ile bir görüşme yapacağım” dedi.
  • J.P.Morgan tarafından yayımlanan raporda Türkiye'nin kısa vadeli dış borcunu ve cari dengesini ele alan raporunda ülkenin 12 aylık dış borçlarını yönetilebilir görüldüğü ancak Kasım 2023- Mart 2024 arasında cari açıkta kayda değer bir büyüme beklendiği belirtildi.
  • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Amerikalı işçiler ile firmalara fayda sağlayan ve küresel zorluklar üzerinde işbirliği yapmak için Çin ile sağlıklı bir ekonomik rekabet arayışında olduklarını ifade etti.
  • Dallas Fed Başkanı Lorie Logan faizlerin değiştirilmediği Haziran ayı toplantısında faiz artırmak için gerekçeler olduğunu belirtti. Logan sonrasında daha fazla faiz artışının gerekli olduğuna dikkat çekti. Haziran toplantısındaki tahminlerin daha fazla artış sinyali verdiğini hatırlatan Logan “geçen ay verdiğimiz sinyaller önemliydi. FOMC üyelerinin üçte ikisi bu yıl en az 2 kez daha fazla faiz artışı bekliyor” şeklinde konuştu.
  • ABD Ticaret Bakanlığı, Mayıs ayına ilişkin dış ticaret verilerini açıkladı.Buna göre, ülkenin dış ticaret açığı Mayıs'ta bir önceki aya kıyasla yüzde 7,3 azalışla 69 milyar dolara geriledi.Piyasa beklentilerine paralel gerçekleşen dış ticaret açığı, nisanda 74,4 milyar dolar olarak kaydedilmişti.Ülkenin ihracatı Mayıs'ta yüzde 0,8 azalışla 247,1 milyar dolara ve ithalatı yüzde 2,3 azalarak 316,1 milyar dolara indi.
  • Uruguay Merkez Bankası(BCU), faiz indirim sürecine 50 baz puan ile devam etti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!