Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD070324.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün küresel piyasalarda Fed Başkanı Jerome Powell’ın ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde yaptığı konuşması takip edildi. Başkan Powell, bu yılın bir noktasında faiz azaltmaya başlamanın muhtemelen uygun olabileceğini belirtti. Powell tarafından gelen güvercin tondaki söylemler, piyasalar tarafından olumlu karşılandı.
• Japonya Merkez Bankası(BOJ) Üyesi Junko Nakagawa, Japonya ekonomisinin güçlü ücret artışıyla desteklenen fiyat hedefine ulaşma yolunda istikrarlı bir ilerleme kaydettiğini belirtti. • ABD’de dün açıklanan ADP özel sektör verisi 140.000 olarak 150.000 seviyesindeki beklentinin aşağısında kaldı.
• Çin’de açıklanan ithalat ve ihracat verileri beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Ülkede Şubat ayında yıllık bazda ihracat yüzde 7,1 ve ithalat yüzde 3,5 artış yaşadı.
• Bugün küresel piyasalarda gözler Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararında olacak. Piyasa beklentileri açısından bankanın pas geçmesi beklenirken, karar sonrası başkan Lagarde tarafından gelecek söylemeler yakından takip edilecek.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!