Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY-060922.png

Günlük Forex Bülteni

 OPEC+, üretim hedeflerini Ekim ayından itibaren günde yaklaşık 100.000 varil düşürmeye karar verdi. Enerji analistleri genel olarak grubun üretim politikasında aynı çizgide kalmasını bekliyordu. Bir sonraki toplantı 5 Ekim'de yapılacak.
 Rusya Enerji Bakanı Nikolay Shulginov, Rusya'nın petrol ticaretini desteklemek için kendi sigorta şirketini kurmayı değerlendirdiğini söyledi.
 AB dış politika sorumlusu Josep Borrell Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İran nükleer anlaşmasını canlandıracak bir uzlaşmanın başarısına daha az güvendiğini söyledi.
 Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Pazartesi günü, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile yaptığı video konferansın ardından düzenlediği basın toplantısında, Paris'in enerji kriziyle mücadele amacıyla Berlin'e ve diğer Avrupa ülkelerine daha fazla gaz sağlamaya hazır olduğunu söyledi.
 Eurostat tarafından yayınlanan rapora göre, Euro Bölgesi ve Avrupa Birliği'nde perakende satışlar Temmuz ayında Haziran ayına göre %0,3 arttı. Yıllık bazda perakende satışlar Euro bölgesinde %0,9 ve AB'de %0,5 düştü.
 Euro Bölgesi bileşik PMI endeksi Ağustos'ta 18 ayın en düşük seviyesi olan 49.8 seviyesinde açıklandı.
 Euro Bölgesi yatırımcı güveni Eylül'de gerilemeye devam etti.
 Avustralya Merkez Bankası (RBA) faiz oranlarını art arda beşinci ay yükseltti ve nakit oranını 0,5 puan artırarak yedi yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 2,35'e çıkardı.
 Liz Truss, Johnson'ın yerine İngiltere'nin yeni başbakanı olacak.
 İngiltere Merkez Bankası (BoE) Para Politikası Komitesi (MPC) Üyesi Catherine Mann Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kurumun en son analizlerinin enflasyona ilişkin uzun vadeli beklentilerin hala %2'lik hedefin içinde olduğunu gösterdiğini belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!