Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-Daily060723.png

Günlük Forex Bülteni

  • ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi'nin Haziran'da gerçekleştirdiği toplantının tutanakları, katılımcıların neredeyse tamamının faizin sabit tutulmasını, zaman satın almak ve faizlerin daha fazla artırılmasına ihtiyaç olup olmayacağını değerlendirmek için, uygun bulduklarını veya kabul ettiklerini gösterdi.
  • New York Fed Başkanı John Williams, Fed'in Haziran ayında faizi sabit tutmasının doğru karar olduğunu, ancak devam eden ekonomik güçlenme karşısında faizlerin bir noktada yeniden artırılmalarının gerekli olabileceğini söyledi.
  • ABD Başkanı Joe Biden ile İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Beyaz Saray’da bir araya geldi.
  • FOMC'nin Haziran ayı toplantı tutanaklarının yayınlanmasının ardından değerlendirmede bulunan New York Fed Başkanı John Williams, Fed'in Haziran ayında faizi sabit tutmasının doğru karar olduğunu, ancak devam eden ekonomik güçlenme karşısında faizlerin bir noktada yeniden artırılmalarının gerekli olabileceğini söyledi.A
  • Avrupa Merkez Bankası'nın bankacılık sektörünün denetim ve gözetiminden sorumlu bölümünün başkanı Andrea Enria'nın yerine gelebilecek isimler belirlendi.
  • Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB) Tüketici Beklentileri Anketi'ne göre, tüketicilerin gelecek yıl için Euro Bölgesi enflasyon beklentileri Mayıs’ta Mart 2022'den bu yana en düşük seviyeye geriledi.
  • OPEC Genel Sekreteri Haitham Al Ghais, OPEC üyelerinin dört ülkenin üyeliğine davet edilmelerinde anlaştıklarını duyurdu.
  • New York Fed Başkanı John Williams, Fed'in Haziran ayında faizi sabit tutmasının doğru karar olduğunu, ancak devam eden ekonomik güçlenme karşısında faizlerin bir noktada yeniden artırılmalarının gerekli olabileceğini söyledi.
  • Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Mariano Grossi, Zaporijya Nükleer Santrali’nde yaptıkları denetimlerde patlayıcı maddeye rastlanmadıklarını belirterek, santralde mayın veya patlayıcı bulunmadığını doğrulamak için gerekli olan ek erişim talebinde bulunduklarını açıkladı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!