Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD060324.png

Günlük Forex Bülteni

• ABD tarafında fabrika siparişleri Ocak ayında yüzde 3,6 seviyesinde piyasa beklentilerinden fazla azaldı.
• Küresel piyasalarda, teknoloji hisseleri öncülüğünde satış baskısının artış gösterdiği görüldü.
• Çin Başbakanı Li Çiang, Çin’in Gayri Safi Yurt İçi Hasılasının 2023 yılında yüzde 5,2 artış ile 126 trilyon yuanı aştığını belirtti. Li Çiang aynı zamanda yüzde 5 civarında büyüme hedefleri olduğunu da belirtti.
• Japonya’da Nikkei 225 edeksi yüzde 0,01 ve Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 0,3 azalış yaşadı. Çin’de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,3 ve Hong Kong Hang Seng endeksi yüzde 2,2 değer kazandı.
• Petrol tarafında arz fazlalığına yönelik veri akışı gelmeye devam etti. Dün gelen rapora göre, ABD petrol stokları artmaya devam etmesiyle birlikte brent petrol fiyalarında gerileme yaşandı.
• Dün ABD tarafında açıklanan PMI verileri de yakından takip edildi. İmalat ve hizmet sektörlerini kapsayan bileşik PMI Şubat ayında bir önceki aya kıyasla 0,5 puan artışla birlikte 52,5 bandına yükseldi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!