Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

DX310821.png

Günlük Forex Bülteni

Önemli Gelişmeler..

  • Çin’de açıklanan resmi PMI datalarında; İmalat PM’ı 50.2’lik beklentinin kısmen altında 50.1 olarak gerçekleşme gösterirken, Hizmet PMI’ı ise geçen ayki 53.3’lük seviyesinden sert  bir şekilde 47.5’e geriledi.

 

  • Japonya’dan gelen Temmuz ayına ait öncü Sanayi Üretimi verisi de yüzde 1.5’lik daralmaya işaret ederek, ülkeye dair endişleri canlı tuttu.

 

  • Günün devamında; Almanya’nın İşsizlik Oranı ve Euro Bölgesi’nin TÜFE rakamları, Euro yatırımcıları açısındna önem arz edecek.

 

  • FED Başkanı jerome Powell’ın, geçtiğimiz Cuma günkü Jackson Hole Sempozyumu’nda yaptığı konuşmsındaki: Kara almadan önce riskleri ve verileri dikkatliece izleyeceğiz söylemi kapsamında, bugün ABD’de açıklanacak olan; S&P CS 20 Önemli Şehir Konut Fiyat Endeksi ve CB Tüketici  Güveni verileri ile Pandeminin durumuna dair gelecek haber akışları dikkatle izlenecek.

 

  • Afganistan’da kontrolü ele geçiren Taliban’ın, üleden yapılacak olan tahliyeler için belirlediği son tarihre olmamız nedeniyle; gün boyunca konuya dair gelecek haber akışları önemli olacak.

 

  • Gün sonuna doğru ABD’de açıklanacak olan API stok dataları da, IDA Kasırgası’nın etkileri ile birlikte petrol yatırımcıları açısından dikkatle takip edilmeli.

 

  • Yeni tip Coronavirüs(Covid-19) Pandemisine dair gelişmeleri de takipte olmaya devam edeceğiz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!