Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

DX310521.png

Günlük Forex Bülteni

Küresel Tarafta, ABD’nin Tatilde Olacağı Güne; Haber Akışları ve Teknik Fiyatlamalar ile Piyasalarda Hareketler Görebiliriz!

Küresel tarafta, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde; volatil işlemlerle gelişen karmaşık fiyatlamalar gördük. Perşembe günü; ABD’nin Haftalık İşsizlik Maaşı Başvurları’nın hızla düşmeye devam etmesi ve Çeyreklik PCE datasındaki yükseliş sonrasında yeniden ortaya çıkan tapering(tahvil alımlarının azaltılması) endişeleri, ABD Doları’nın Cuma gününe de güçlü başlamasına neden oldu. Sabah saatlerinde ECB adına konuşan üyelerden Schnabel: Getiri eğirişindeki yükselişlere görünümdeki iyileşme eşlik etmiyorsa veya düzensizse zarar verebilir derken, faaliyet ve istihdamın halâ kriz öncesi seviyelerin altında olduğuna vurgu yaptı. Schanabel’in söylemleri sonraında Euro varlıkları değer kaybederken, ayrıca; AB müzakerecilerinin, tarım desteklemelerine dair reformlar üzerinde anlaşamamaları da ileriye dönük olarak birlik bütünlüğü açısınan olumsuzluk içermekteydi. Öğleden sonra dikkatlerin çevrildiği; ABD PCE datalarındaki(özellikle de yıllık) sert yükselişler de yüksek enflasyon ve buna paralel olarak sıkılaştırma endişelerini destekler nitelikteydi ve DXY son iki haftanın en yüksek seviyelerini test etti. Ancak, Reel Kişisel Tüketim gibi bazı kalemlerin öngörüleri karşılayamaması ile enflasyondaki kalıcılığa dair ortaya çıkan soru işaretleri ile düzeltme hareketleri görüldü. Yeni günün, ekonomik takviminde şuana kadar açıklanan; Japonya’nın Sanayi Üretimi ve Perakande Satışlar verileri beklentileri karşılayamadı. ABD tarafının “Başkanları Anma Günü” tatili nedeniyle kapalı olacağı bugünkü işlem gününde; diğer bölgelerden de çok önemli veri açıklanmayacak. Bu kapsamda, önemli konulara dair gelebilecek haber akışları ve teknik fiyatlamalar ile şekillenen hareketler görebiliriz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!