Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD301123.png

Günlük Forex Bülteni

• Fed “Bej Kitap” raporunun Kasım ayı serisini yayımladı. Raporda ekonomik faaliyetlerin Ekim ayından bu yana zayıfladığına değinildi. Ayrıca raporda gayrimenkul ve ticari kredilere olan talebin azaldığı belirtilirken, tüketici kredilerinin sağlıklı tarafta kalmayı sürdürdüğü ancak bazı bankaların tüketici temerrütlerinde hafif bir artış olduğu vurgulandı.

• Japonya Merkez Bankası(BOJ) Yönetim Kurulu Üyersi Nakamura, gevşek para politikasını değiştirebilmeleri için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu vurguladı. • Çin’de imalat ve hizmet sektörlerine yönelik Satın Alma Yöneticileri Endeksi(PMI) verileri yayımlandı. İmalat PMI verisi 49,4 seviyesine geriledi. İnşaat ve hizmet sektörlerini ölçen imalat dışı PMI ise 50,2 seviyesine geriledi.

• Almanya’da dezenflasyon eğilimi Kasım ayında ivme kazandı. Manşet enflasyon Ekim ayındaki yıllık %3,8 seviyesinden %3,2 seviyesine gerileyerek Haziran 2021’den itibaren en düşük seviyeye geriledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!