Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-30823.png

Günlük Forex Bülteni

  • Çin'in hizmet sektörü faaliyetleri yaz seyahat sezonundaki iş artışının desteğiyle Temmuz ayında biraz daha hızlı genişledi ve zayıf imalattan kaynaklanan düşüşü kısmen dengeledi.
  • Asya-Pasifik piyasaları, derecelendirme kuruluşu Fitch'in ABD'nin uzun vadeli kredi notunu AAA'dan AA+'ya düşürmesinden sona Wall Street'teki satışların etkisiyle Perşembe günü kayıplarını artırdı.
  • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD'nin uzun vadede "dünyanın en büyük, en dinamik ve en yenilikçi" ekonomisi olmaya devam ettiğini belirterek, ülkenin ekonomik gücü göz önüne alındığında Fitch Ratings'in ABD'nin kredi notunu düşürme kararının anlaşılması güç olduğunu söyledi. Fitch'in hatalı kararı güncelliğini yitirmiş verilerle aldığını söyleyen Yellen, kararı 'yersiz' olarak niteledi.
  • Ekonomik Kalkınma Bakanlığından yapılan açıklamada, ülke ekonomisinin yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4,6 büyüdüğü belirtildi. Rus ekonomisinin Haziran'da da yüzde 5,3 büyüdüğü bilgisine yer verilen açıklamada, yılın ilk yarısında yıllık bazda yüzde 1,4 büyüme kaydedildiği aktarıldı.
  • ABD’de özel sektör istihdamı Temmuz'da 324 bin artarak tahminleri aştı. ADP Araştırma Enstitüsü'nün Stanford Digital Economy Lab işbirliğiyle hazırladığı verilere göre, ABD'de özel sektör istihdamı Temmuz'da 324 bin arttı.
  • Bank of America ekonomistleri, geçtikleri bir bilgi notunda daha önce ABD ekonomisinde 2024'te hafif bir resesyon yaşanacağına dair tahminlerini geri çektiklerini duyurdu. BofA ekonomistleri, son çeyrek sonunda ABD büyümesinin yüzde 2 olacağını, bu rakam 2024 için yüzde 0,7 ve 2025 için yüzde 1,8 olacağını öngördüler.
  • Dünya Bankası, Nijer’deki darbenin ardından özel ortaklıklar dışındaki Nijer operasyonları için ödemelerin durdurulduğunu duyurdu.
  • ABD'de Kansas City Federal Rezerv Bankası Başkanlığına kırk yılı aşkın bir süredir üç farklı finans kurumunu yöneten eski bir bankacılık yöneticisi olan Jeffrey Schmid atandı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!