Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

3822.png

Günlük Forex Bülteni

•    ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi ve beraberindeki heyet Tayvan'a gitti. Pelosi, en son 1997’de dönemin ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Newt Gingrich tarafından ziyaret edilen Tayvan’a seyahat eden en üst düzey ABD yetkili oldu.
•    ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyareti hakkında Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ‘‘Dünyada sadece bir Çin vardır, Tayvan Çin topraklarının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu ateşle oynamaktır, çok tehlikeli bir girişimdir” denildi.
•    ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin ardından Çin Halk Kurtuluş Ordusu, 4-7 Ağustos tarihleri arasında Tayvan’ı çevreleyen altı bölgede tatbikat ve eğitim faaliyetleri yapacağını açıkladı.
•    ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretiyle ilgili olarak ABD’nin Çin Büyükelçisi Nicholas Burns, Çin Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.
•    Chicago Fed Başkanı Charles Evans, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yüksek enflasyon düzelmediği takdirde Eylül'deki bir sonraki politika toplantısında faiz oranlarını 50 baz puan artırabileceğini, ancak masada 75 baz puanlık bir artışın da olabileceğini söyledi.
•    St. Louis Federal Rezerv Başkanı James Bullard, enflasyonun Fed'in faiz artırımlarına beklendiği gibi gevşeterek yanıt vermemesi durumunda, oranların "uzun süre daha yüksek" kalması gerektiğini söyledi.
•    Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) enflasyon henüz zirveye ulaşmadığı için faiz artırımları konusunda yapacak daha çok işi olduğunu söyledi.
•    ABD yönetimi, Kremlin'e yakın isimler ile Rus çelik üreticisi Magnitogorsk Iron and Steel Works (MMK) şirketini yaptırım listesine ekledi.
•    G7 ülkeleri ve Avrupa Birliği Yüksek Temsilciliği, Rusya’nın yüksek enerji fiyatlarından büyük gelir elde etmesinin önüne geçmek için tüm seçenekleri değerlendirdiklerini bildirdi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!