Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD290224.png

Günlük Forex Bülteni

• Asya borsaları, genel olarak zayıf seyrederken dolar ve ABD tahvillerinin getirileri bugün açıklanacak kişisel tüketim hacamaları verisi öncesinde yatay seyretti.
• Japon Yeni, bir BOJ yetkilisinin aşırı gevşek para politikasının terk edilmesinin gerekli olduğunu vurgulaması sonrasında değer kazandı. Japonya’da Nikkei 225 Endeksi, %0.05 düşüşle Salı günü gördüğü zirve seviyeden bir miktar uzaklaştı.
• ABD’de dün büyüme verileri beklentilerin aşağısında kaldı. 4. Çeyrek için çeyreklik GSYİH verisi %3,3’lük beklentinin aşağısında %3,2 seviyesinde gerçekleşti.
• New York Fed Başkanı John Williams, Fed’in muhtemelen bu yılın sonlarına doğru faiz indirimine gideceğini belirterek, enflasyon yolculuklarında hala gidilecek yolları olduğunu da vurguladı.
• Boston Fed Başkanı Susan Collins de Fed’in bu yılın sonlarında para politikasını gevşetmeye başlamasının uygun olabileceğini belirtti.
• ECB Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, ECB’nin enflasyon hedefine doğru gideceğine ikna olduklarında faizleri düşüreceklerini belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!