Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-Daily-291222.png

Günlük Forex Bülteni

Amerika Birleşik Devletleri'nde bekleyen konut satışları Kasım ayında %4 düşerek, hafif bir artış öngören piyasa beklentilerini boşa çıkardı. Bekleyen Konut Satış Endeksi'ni, pandeminin ilk aylarındaki düşüş hariç, 2001'den bu yana en düşük okuma olan 73,9 seviyesine geriledi. Ulusal Emlakçılar Birliği (NAR) tarafından Çarşamba günü yayınlanan rapora göre, 20 yılın en düşük ikinci aylık okuması. NAR Baş Ekonomisti Lawrence, "Bekleyen konut satışları, bu yıl hızla artan faiz oranlarının konut talebini büyük ölçüde azaltmasıyla, 20 yılın ikinci en düşük aylık okumasını kaydetti" açıklamasında bulundu.
ABD borsaları Çarşamba gününü düşüşle kapattı ve endeksler %1'den fazla değer kaybetti. Dow 365 puan günü %1.1 negatif bitirdi. S&P 500 %1,2 azalarak 3.783'e geldi. Nasdaq %1.35 düşerek seansı 10.213'te kapattı. Korku endeksi olarak da bilinen VIX oynaklık endeksi %2,4 artışla 22,17 oldu. 10 yıllık ABD Hazine tahvil getirisi %0,6 artışla %3,88'e yükseldi. 
Bugün piyasalara, ABD’de açıklanacak olan haftalık işsizlik başvurularına ilişkin en son verileri bekliyorlar. Dow Jones tarafından ankete katılan ekonomistler, önceki dönemde 216.000 olan ilk işsizlik başvurularının 24 Aralık’ta sona eren hafta için toplam 223.000′e yükseleceğini tahmin ediyorlar.
Kıymetli metal fiyatları, merkez bankalarının faiz oranlarını artırma konusundaki sonraki adımları ve bunu yapma hızına ilişkin süregelen endişeler nedeniyle yükselen tahvil faizlerine paralel olarak Çarşamba günü değer kaybetti.
Amerikan Petrol Enstitüsü'nün (API) Çarşamba günü açıkladığı verilere göre, ABD'deki ham petrol stokları 23 Aralık'ta sona eren haftada 1,3 milyon varil azaldı. Cushing, Oklahoma'daki rezervlerin 338.000 varil düştü. Rapora göre benzin stokları 510.000 varil, damıtılmış ürün stokları ise 38.000 varil arttı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!