Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD290124.png

Günlük Forex Bülteni

• Küresel piyasalarda bu hafta Fed faiz kararı ve karar sonrası Başkan Jeome Powell tarafından gelen söylemler yakından takip edilecek. Geçtiğimiz hafta özellikle Çin’den gelen teşvik adımları, ABD tarafında teknoloji sektöründeki yukarı yönlü hareketlilik ile birlikte risk eğiliminin pozitif tarafta kaldığını gördük.

• ABD’de çekirdek PCE Aralık ayında yıllık bazda %2,9 ile beklentilerin altında artış gösterirken, aylık bazda %0,2 artış yaşadı.

• ABD’de bekleyen konut satışları Aralık ayında %8,3 artışla Haziran 2020’den beri en yüksek aylık artışı gösterdi.

• Ortadoğu’daki çatışmanın derinleşmesi ve son olarak ABD askerlerinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası ABD Başkanı Joe Biden’ın saldırıya “karşılık vereceklerini” belirtmesi bu tarafa yönelik olumsuz beklentileri daha da artırmış gözüküyor. Bu gelişmelerin ışığında petrol fiyatlarında sert yükselişler görüldü.

• Çin’in teşvik önlemleri sonrasında Asya borsaları yeni haftaya yukarı yönlü hareketlilik ile başladı

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!