Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU100-280622.png

Bist-Viop Günlük Bülten

YURTİÇİ
•    Hazine ve Maliye Bakanlığı: Kredi piyasası gelişmelerine yönelik alınan bu tedbirler hem Türkiye Ekonomi Modelimiz çerçevesindeki selektif kredi yaklaşımımızı hem de finansal istikrarı destekler niteliktedir. Tüm ekonomi kurumlarımızla birlikte ve eşgüdüm halinde birbirini tamamlayıcı ve finansal istikrarın güçlendirilmesine yönelik tedbirler alınmaya devam edilecektir. Birbirini tamamlayıcı ve finansal istikrarın güçlendirilmesine yönelik tedbirler alınmaya devam edilecek.
•    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, TL nakdi ticari kredilerin amacına uygun kullandırılmasına yönelik sınırlamalar içeren BDDK kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
•    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çalışma Bakanım süratle Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelecekler ve bu çalışmayı da bu hafta sonra varmadan inşallah bitirecekler. Ardından da NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimizle, tüm işçilerimizle ve emeklilerimizle inşallah paylaşma fırsatını bulacağız" dedi.
•    Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çarşamba günü saat 14.00'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında toplanacak.
•    NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "İsveç, Finlandiya, Türkiye arasında, silah ihracatı ve terörle mücadele de dahil güvenlik endişelerini ele almak için bir anlaşma üzerinde çalışıyoruz" dedi.
•    Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj indirimlerinde süre 6 ay daha uzatıldı.
•    Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) meclis toplantısında 150 milyar TL’Lik yeni bir KGF destek paketinin hazırlandığı bilgisini veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yarın Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Ticaret, Sanayi, Enerji, Maliye, Tarım, Çalışma Bakanları ile bir araya gelerek iş dünyasının taleplerini ileteceklerini söyledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!