Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD270923.png

Günlük Forex Bülteni

ABD’de tüketicilerin ekonomiye yönelik beklentilerini ölçen Conference Board Tüketici Güven Endeksi, 105,5’lik beklentinin aşağısında açıklanarak 103 seviyesinde gerçekleşti. Aynı zamanda ülkede yeni konut satışları 700 bin seviyesindeki beklentinin beklentilerin altında kalarak 675 bin olarak açıklandı. Açıklanan veriler ülkede ekonomik aktivitenin gerilemeye başladığına yönelik endişeleri bir miktar artırdı

. • Çin’de sanayi sektöründeki firmaların karları Ağustos ayı içerisinde hızlı bir şekilde artış kaydederek ekonominin istikrara kavuşabileceğine yönelik işaret oluşturdu.

• Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Başekonomisti Brian Coulton “Dünya ekonomisinin beklentilerden daha iyi performans gösterdiğini fakat Çin’deki gayrimenkul sektörünün gelecek yıl sorun yaratmasını beklediklerini bildirdi.

• Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, enflasyonu düşürmek için faiz oranlarının önemli ölçüde yükselmesi gerekeceği ihtimalinin neredeyse yarı yarıya olduğunu düşündüğünü belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!