Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY_270921.png

Fx Günlük Bülten

YURT İÇİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan CBS televizyonuna konuştu. Tüm dış itirazlarına rağmen Rusya’dan yeni S-400 hava savunma sistemi alma niyetini dile getirdi.

Bakan Dönmez keşfedilen doğalgaz rezervinin en yüksek üretim kapasitesine ulaştığında yıllık ihtiyacın üçte birini karşılar hale geleceğini söyledi.

Ticaret Bakanlığı zincir marketlerde denetim için müfettiş görevlendirildiğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bakanlık olarak, serbest rekabete ve piyasa koşullarına aykırı hareket ederek tüketicilerin mağduriyetine neden olanlarla mücadelemizi sürdürmekte ve bu konuda yasal çerçevede her türlü tedbiri almakta kararlıyız." ifadeleri kullanıldı.

 

YURT DIŞI

Almanya’da seçimle yakından takip ediliyor. 16 yıllık Merkez döneminin sona ermesinin ardından SPD’nin lideri Scholz projeksiyonlara göre yüzde 25,7 ile az farkla seçimi kazanmış görünüyor. Ancak süreç hayli vakit alabilir.

Brexit ve salgının yol açtığı hasarı onarmaya çalışan İngiltere'de hayat adeta durmuş durumda. Benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşurken, birçok istasyonda akaryakıt tükendi. Tedarik zincirinde yaşanan sorunlar market raflarının boş kalmasına neden oldu.

China Evergrande Group'un ABD doları cinsiden tahvilleri olan küresel yatırımcılar, emlak devinden son ödeme tarihi 23 Eylül gününe kadar faiz ödemesi alamadı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!