Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-270723.png

Günlük Forex Bülteni

  • Fed Başkanı Jerome Powell, FOMC kararı sonrası düzenlediği basın toplantısında, Fed'in gelecekteki faiz hareketlerinde "verilere bağlı bir yaklaşım" izlemeye devam edeceğini söyledi.
  • ABD Merkez Bankası (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) federal fonlama faiz oranlarını çeyrek puan artırarak 22 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,25-5,50 aralığına yükseltti.Karar metninde daha fazla faiz artışına açık kapı bırakıldı, enflasyonu düşürmek için ilave sıkılaştırmanın ölçüsünün değerlendirileceği belirtildi.
  • Powell, Son enflasyon verisinin beklenenden daha iyi geldiğini ancak tek veri ile hareket etmediklerini söyleyen Başkan “Eylül’de gelen verilere bağlı olarak faiz artırabiliriz ya da pas geçebiliriz” diye konuştu.
  • Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) Başkanı Vasyl Malyuk, geçtiğimiz yıl ekim ayında Kırım Köprüsü’ne düzenlenen saldırının SBU tarafından düzenlendiğini açıkladı.
  • ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD’li yetkililerin bu hafta Katar’ın başkenti Doha’da Taliban yetkilileri ile bir araya geleceği aktarıldı.
  • Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, yetkililer enerji santrallerine kömür tedarikini güçlendirmeye öncelik verirken, yeni kömürden kimyasal üretim projelerinin onayını ve büyüklüğünü "sıkı bir şekilde" kontrol edecekler.
  • Çin'in sanayi şirketlerinin karları, azalan talebin şirketlerin kar marjlarına zarar vermesiyle birlikte Haziran ayında da düşüş gösterdi.
  • Avrupa Merkez Bankası'nın (AMB), Temmuz ayı toplantısında politika faizini 25 baz puan artırmasına kesin gözüyle bakılırken, bunun Banka'nın son faiz artırımı olabileceğine yönelik öngörüler güç kazandı. Euro Bölgesi'nde süren enflasyonist baskılara karşın Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerindeki düşüş, bu ay son faiz artırımı yapılabileceğine dair öngörülerin öne çıkmasına neden oldu.
  • JPMorgan, altında önemli bir yatırım fırsatı gördüklerini belirterek değerli metalin 2024 sonuna dek rekor seviyelere tırmanacağını öngördü.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!