Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD260923.png

Günlük Forex Bülteni

  • Çin’de uzun süredir gündemden düşmeyen gayrimenkul devi Evergrande’nin borç krizi gündem olmaya devam ediyor. Çin merkezli dev firmanın iştiraki 4 milyar yuanlık tahvilinin geri ödemesini gerçekleştiremeyerek temerrüte düştü.
  • S&P Global Euro Bölgesi ekonomisi için GSYH büğyüme tahminlerini 2023 yılı için yüzde 0,6 ve gelecek yıl için yüzde 0,9 olarak korudu. Bununla birlikte, Almanya ekonomisinin daha fazla daralabileceğini ve İspanya ekonomisinin ise daha fazla genişlemesini beklediklerini bildirdi. Aynı zamanda firma İngiltere ekonomisi için 2024 yılına kdar durgunluğa yakın ve cansız büyüme yoluna devam etmesini beklediklerini belirtti.
  • Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, enflasyonun gerilemeye devam ettiğini ancak hala çok uzun süre yüksek kalmasını beklediklerini belirtti.
  • ABD’de hedge fonların hisse senedi piyasasına yönelik kısa yönlü aldıkları pozisyonlar koronavirüs kaynaklı yaşanan düşüşten sonraki en hızlı seviyede yükseldi. Analistler Fed’in faizleri daha uzun bir

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!