Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD261223.png

Günlük Forex Bülteni

• Küresel piyasalarda Noel tatili sebebiyle yaşanan hacimsizlik etkisiyle düşük likidite etkisi hakim. ABD piyasaları Noel tatilinden geri dönüş yaparken; Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve Hong Kong tarafında tatiller sürecek.

• Çin Maliye Bakanlığı: Konjonktür karşıtı ve çapraz konjonktürel makro politika ayarlamalarını güçlendimeye devam edeceğiz söyleminde bulundu.

• Japonya Merkez Bankası(BOJ) tarafından, hükümetin açıkladığı tüketici verilerine dayanarak hesaplanan çekirdek enflasyon ölçümü, Kasım ayında yavaşladı.

• Çekirdek enflasyon ölçümü Kasım ayında yüzde 2,7 olarak belirlendi. Çekirdek enflasyon ölçümü bir önceki ay yüzde 3,0 seviyesinde görülmüştü. Eylül ayında ise yüzde 3,4 ile bugüne kadar görülen en yüksek seviyeyi test etmişti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!