Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-250823.png

Günlük Forex Bülteni

  • Boston Fed Başkanı Susan Collins, ABD Merkez Bankası'nın(Fed) yeniden faiz artırmasına gerek kalmayacak bir konumda olabileceğini ve daha fazla eylem seçeneğini açık tutabileceğini söyledi. Collins “Ek artışlar gerekebilir. Faizleri uzun süre tutacağımız nihai seviyeye çok yakınız” ifadesini kullandı.
  • Goldman Sachs stratejistleri, Çin'in gayrimenkul piyasasındaki stresin Asya'nın geri kalanına yayılmasının bölgede kazançları ve getirileri yavaşlatacağını savundu ve MSCI Asya Pasifik Japonya hariç Endeksi için birden fazla fiyat hedefini düşürdü.
  • TCMB’nin sürpriz 750 baz puanlık faiz artışı sonrası JPMorgan yıl sonu için politika faizi tahminini yukarı yönlü revize etti. JPMorgan ayrıca yıl sonu enflasyon beklentisini de yüzde 57’den yüzde 62’ye revize etti. Enflasyonun gelecek yıl Mayıs ayında yüzde 70 ile zirve yapacağı belirtilirken 2024 yılı beklentisi ise değişmeyerek yüzde 34’te kaldı.
  • Almanya Merkez Bankası(Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Euro Bölgesi'ndeki çekirdek enflasyonun yapışkan olmaya devam ettiğini ve para politikasının fiyat artışından daha inatçı olması gerektiğini söyledi. Nagel Perşembe günü Jackson Hole'da Bloomberg TV'ye yaptığı açıklamada, "Benim için bir duraklama düşünmek için çok erken" dedi ve karar vermeden önce ek rakamları bekleyeceğini de sözlerine ekledi.
  • İngiltere'de tüketicilerin morali, düşük enflasyonun bireyleri kişisel mali görünümleri konusunda daha az karamsarlığa sürüklemesiyle toparlandı, ancak ekonominin geneline ilişkin endişeler nedeniyle genel anlamda zayıf bir algı oluştu.
  • Japonya Maliye Bakanı Shunichi Suzuki, merkez bankalarının yetkilileri arasında Jackson Hole'da hafta sonu yapılacak tartışmaları yakından takip edeceğini söyledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!