Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-240723.png

Günlük Forex Bülteni

  • ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Türkiye’nin Tahıl Anlaşmasında zaten üstlendiği liderlik rolünü tekrar üstlenmesini bekliyoruz” dedi.
  • Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz Tahıl Anlaşması'nın anlamını kaybettiğini ve bu nedenle Rusya'nın Ukrayna tahılının güvenli ihrac edilmesini sağlayan bu anlaşmadan çekildiğini söyledi.
  • Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) bankacılık sektörünün gözetim, denetiminden sorumlu ise Andrea Enria, ECB'nin faiz oranlarının arttığı dönemde bankaların potansiyel şoklara savuşturma kabiliyetlerini daha sık şekilde kontrol edebilmek için, bankalarda haftalık likidite verilerini göndermelerini isteyeceklerini söyledi.
  • Cebr tahminlerine göre, Çin, 2036'da ABD'yi geçerek dünyanın en büyük ekonomisi olacak, ancak bu durum çok uzun sürmeyecek. ABD, Çin'in demografik dezavantajlarından yararlanarak 2057'de tekrar birinciliği ele geçirecek. 2081'e gelindiğinde ise Hindistan, hem Çin'i hem de ABD'yi geçerek dünyanın en büyük ekonomisi olacak.
  • Litvanya'nın başkenti Vilnius'taki NATO Zirvesi'nde kurulan NATO-Ukrayna Konseyi, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimiz Zelenskiy'nin çağırısıyla Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden sevkiyatını görüşmek üzere toplanacak.
  • Katar, 2017’de patlak veren Körfez krizinin ardından Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) büyükelçi atadı.
  • Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, güvenlik endişelerine gerekçe göstererek Irak ve Ürdün ziyaretlerini iptal etti.
  • İspanya’da bu pazar günü yapılan erken genel seçimlerde oyların büyük çoğunluğu sayıldı. İlk sonuçlara göre seçimde Halk Partisi en çok oy oranına sahip olarak birinci parti oldu.

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!