Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-230823.png

Günlük Forex Bülteni

  • İsviçre'nin altın ihracatı, Türkiye'ye ihracatı iki kattan fazla artmasına rağmen Temmuz ayında Haziran ayına göre yüzde 2 düşüşle 114 bin 884 kg oldu.
  • Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’na ilişkin “Yükümlülükler gerçek anlamda yerine getirilirse tahıl anlaşmasına geri dönmeye hazırız.” dedi.
  • Rusya Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada hava savunma sistemlerinin Moskova'ya saldırmaya çalışan üç insansız hava aracını düşürdüğünü bildirdi.
  • Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus mali piyasalarında son aylarda artan dalgalanmaların azaltılması gerektiğini belirterek, “Ekonomideki verimsiz, spekülatif talebin kısıtlanması, sermaye çıkışının kontrol edilmesi ve büyük piyasa katılımcılarının davranışlarının izlenmesi üzerinde çalışmamız gerekiyor.” dedi.
  • Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, BRISC liderler zirvesine katılmak için gittiği Güney Afrika'da yaptığı açıklamada, Çin ekonomisinin dayanıklı olduğunu ve uzun vadeli büyüme temellerinde değişiklik olmadığını söyledi.
  • Citigroup’un Küresel Emtia Araştırma Başkanı Ed Morse katıldığı programda petrol arzının talebi geride bırakabileceğini söyledi. Morse, bir dizi ülkenin petrol üretimini artırmayı başardığını söyledi ancak bu arada talebin büyük olasılıkla yetişmeyeceğini de sözlerine ekledi.
  • Japonya'nın imalat PMI'ı üst üste üçüncü ayda da daralma bölgesindeydi ve 49,0'a ulaştı. Bu arada hizmet sektörü daha güçlü bir genişleme kaydetti ve sektörün PMI'ı 53,8'den 54,3'e yükseldi.
  • Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, Salı günü yaptığı açıklamada Fed'in yüzde 2'lik enflasyon hedefine ulaşmadan önce bu hedefi değiştirmeyi düşünmesi durumunda güvenilirliğini kaybedebileceğini söyledi.
  • Belçika hükümeti, ülkede faaliyet gösteren bankaların mevduat faiz oranlarını düşük tutmaları nedeniyle banka faizlerinin çok üzerinde getiriye sahip 1 yıl vadeli devlet tahvili çıkaracak.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!