Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY-230822.png

Günlük Forex Bülteni

 Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers Fed yetkililerinin Jackson Hole’daki konuşmalarında ekonominin karşı karşıya olduğu zorluklara dair net sinyal vermesi gerektiğini kaydetti.
 ABD Dışişleri Bakanlı Sözcüsü Ned Price, 2015 nükleer anlaşmasına canlandırılması için dolaylı müzakereleri geciktirdikleri yönündeki suçlamalarını reddetti.
 Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) yayınladığı aylık raporunda, Alman ekonomisinin resesyona girmesini giderek daha olası hale geldiğini bildirdi.
 Citi ekonomistleri, ülkenin enerji fiyatlarındaki yükselişle birlikte Birleşik Krallık'ta enflasyonun Ocak ayında yüzde 18'i aşma yolunda olduğunu tahmin ediyor.
 Çin Merkez Bankası'nın bankaların mortgage faizlerini ve diğer kredi faizlerini düşürmelerine yardım için yıl sonundan önce zorunlu karşılık oranlarında indirime gitmesi bekleniyor.
 Çin Merkez Bankası'nın eski danışmanlarından biri olan Li Daokui, tekrarlanın COVID salgınlarının ekonomiyi yavaşlatmaya devam etmesi halinde, Banka'nın gösterge faiz oranlarını gelecek yıl 50 baz puan indirmek için alanı olduğunu söyledi.
 Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Salman, petrol fiyatlarındaki "aşırı" oynaklık ve likidite yokluğunun vadeli piyasaların temel göstergelerden giderek koptuğunu gösterdiğini savundu ve OPEC+'nın üretimi kısmaya zorlanabileceğini söyledi.
 Arjantin hükümeti, rezervlerini korumak için önümüzdeki günlerde ithalatın cesaretini kıracak sınırlamalar uygulayacak.
 Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Orta Vadeli Ekonomi Planı’nın Eylül’ün ilk haftasında açıklanacağını duyurdu.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin ihtiyacı, faizi yükseltmek değil, yatırımı, istihdamı, üretimi ihracatı ve cari fazlayı artırmaktır.” dedi.
 ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo'nun Türk mevkidaşı Elitaş ile hafta sonu Rus yaptırımlarına ilişkin yaptığı telefon görüşmesinin ardından şimdi de Türk iş örgütlerine yaptırımlarla ilgili uyarı mektubu gönderildi

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!