Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

DX230821.png

Günlük Forex Bülteni

ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Sonrasında Yeniden Artan Risk Alma İştahı Devam Ediyor!

Küresel tarafta, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde; önceki gün açıklanan ABD Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları’nın Pandemi dönemindeki en düşük seviyesine gerilemesi ile yeniden artış gösteren risk alma iştahının devam ettiği görüldü. Öyle ki, hafta başında Çin’den gelen kritik datalardaki zayıflık ve ABD’de açıklanan Perakende Satışlar datalarının hayli kötü gelmesi ile küresel ekonomiye dair artan endişeler risk alma iştahına olumsuz yansımıştı. Diğer yandan, Çin hükumeti yetkililerinden gelen: Çinli şirketlerin ABD borsalarının denetleme standartlarına uyumu konusunda işbirliğine hazır olunduğuna dair söylemler de pozitifliği destekledi.

Almanya Senelik ÜFE Rakamı; Son 46,5 Yılın En Yükseğine Çıktı!

Gecen Cuma açıklanan ekonomik verilerde ise; Birleşik Krallık’ın Perakende Satışları beklentilerin hayli altında performans gösterirken, Almanya ÜFE rakamları artış göstermeye devam etti. Aylık ÜFE rakamının beklenti üzerindeki gerçekleşmesinin yanı sıra; senelik ÜFE rakamının 1975 Ocak ayından bu yana en yüksek seviyelerine çıkması ile birlikte; ülke ve bölge ekonomisine dair enflasyon endişeleri bir miktar artış gösterdi.

Bugün, Küresel Ekonomik Takvimde Dikkatler; Öncü PMI Datalarında Olacak!

Yeni haftanın ilk işlem gününün ekonomik takviminde; küresel çapta öncü PMI datalarını takipte olacağız. Ayrıca, ABD’de açıklanacak olan Mevcut Ev Satışları verisinin sonuçları da fiyatlamalar üzerinde etkili olabilir. Keza, majör merkez bankalarının yetkililerinden gelecek açıklamalar ve bu kapsamda tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla küresel çapta volatil hareketler görülebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!