Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD230224.png

Günlük Forex Bülteni

• Nvidia’nın beklentilerin üzerinde açıklanan finansalları sonrasında başlayan teknoloji rallisi dün ivme kazanarak devam etti. Dün rekorlar kıran hisse senedi piyasalarında ana tema “teknoloji rallisi” olarak takip edildi.

• Diğer taraftan Fed üyelerinden gelen söylemlerde yakından takip edildi. Fed Yetkilisi Christopher Waller, enflasyonun hedef seviyeye düşmeye başlayıp başlamadığını görmek için birkaç ay beklemeleri gerekli olduğunu belirtti.

• Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker da Fed’in faiz oranlarını çok erken düşürmesinin riskli bir unsur olduğunu vurguladı.

• Dün küresel tarafta PMI verileri yakından takip edildi. Euro Bölgesinde Bileşik PMI 48,9, hizmet PMI 50, imalat PMI ise 46,1 bandında gerçekleşti. PMI verilerinde eşik değer olarak 50 bandı takip ediliyor.

• Euro Bölgesi için Ocak ayı yıllık TÜFE, %2,8 seviyesinde beklentilere paralel olarak gerçekleşti.

• ABD tarafında Bileşik PMI 51,4, hizmet PMI 51,3 seviyesinde gerçekleşti. Veriler beklenti aşağısında kalsa da eşik değer üzerinde gerçekleşti. Ülkede imalat PMI ise 51,5 bandına gerçekleşerek hem beklenti hem eşik değer üzerinde kaldı.

• ABD’de işsizlik haklarından yararlanma başvuruları da ayrıca yakından takip edildi. 217.000 bandında piyasa beklentisi bulunurken, 201.000 bandına veri açıklandı. Ülkede işsizlik maaşı başvuruları düşerken, konut satışları beş ayın zirve seviyesine yükseldi.

• FEDWATCH verilerine göre piyasalar gelen veri akışıyla birlikte ilk faiz indiriminin ötelenmesiyle Temmuz’da yapılabileceğine yönelik olasılıkların artmış olduğu gözüküyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!