Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-220823.png

Günlük Forex Bülteni

  • Moody's’in bir dizi ABD bankasının notlarını düşürerek finansal hisse senetlerini sarsmasından iki hafta sonra Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global da bazı ABD bankalarının notlarını düşürdü ve görünümlerini aşağı yönlü revize etti.
  • Petrol, en büyük ithalatçı olan Çin'deki talebe ilişkin endişeler devam ederken, arzın toparlandığına dair işaretler üzerine düşüşünü sürdürdü. ABD ham petrolü Pazartesi günü yüzde 0,7 düştükten sonra varil başına 80 dolar civarında işlem gördü. İran'dan yapılan ihracat bu ay günde 2,2 milyon varile yükselirken, Irak petrol bakanının Ceyhan terminali üzerinden sevkiyatın yeniden başlatılması da dahil olmak üzere konuları görüşmek üzere Ankara'ya gelmesi bekleniyor.
  • Allianz baş ekonomi danışmanı Mohamed El-Erian, Powell'ın muhtemelen Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu'nda kısa vadeli para politikasına odaklanacağını söyledi.
  • Rusya, Karadeniz'deki doğal gaz üretim tesisleri yakınında seyreden bir Ukrayna keşif gemisinin savaş uçakları ile vurulduğunu duyurdu.
  • Çin Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, soy isminin Hao olduğu belirtilen bir bakanlık personelinin ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) adına casusluk yaptığı şüphesiyle gözaltına alındığı bildirildi.
  • Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Avrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya'da GSYH'nin yüksek faiz ve zayıf talep gölgesinde bu çeyrekte de büyük ölçüde yatay seyredeceği tahminini paylaştı. Raporda enflasyonun zirve yapmış olabileceği ancak fiyat baskılarının yavaş hafiflediği ve tüketici fiyatlarındaki artışın yüzde 2'nin üzerinde beklenenden daha uzun süre kalması riskinin arttığına dikkat çekildi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!