Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD220224.png

Günlük Forex Bülteni

• ABD merkezli çip üreticisi Nvidia beklenti üzerinde gelir elde etti. Buna göre şirketin söz konusu dönemde elde ettiği gelir yıllık yüzde 265 artışla 22,1 milyar dolar seviyesine çıkarak rekor kırdı. Gelirini bir önceki çeyrek döneme göre yüzde 22 artıran Nvidia, geçen senenin aynı çeyreğinde 6,1 milyar dolar gelir elde etmişti.

• Japonya’da Nikkei 225 endeksi, ABD’li çip üreticisi Nvidia’nın beklentilerin üzerinde gelir tahmini açıklamasının ardından yükselen Asya teknoloji hisseleriyle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesini test etti.

• Spot tarafta Nikkei 225 endeksi %2.19 artışla birlikte 39098,68 puan seviyesinden kapandı.

• ABD tarafında merakla beklenen son toplantıya ilişkin FOMC toplantı tutanakları yayımlandı. Tutanaklarda ağırlıklı olarak, yetkililerin faiz indirimine başlanabilmesi için enflasyonun düştüğünden “emin olmaları” gerektiği belirtildi. Tutanaklarda Başkan Powell tarafından da karar sonrası belirtilen “temkinli duruş” yaklaşımının ağır bastığı görüldü.

• Toplantı tutanakları sonrasında Fed’in faiz indirimene Haziran’da başlama olasılığı bir miktar daha artış kazandı.

• Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, manşet enflasyonun düşmesine rağmen konut sektörü gibi sektörlerde fiyat baskılarının devam ettiğini vurguladı. Fed Yönetim Kurulu Üyesi, Michelle Bowman’da yakın zamanda faiz indirimi ihtimaline karşı olduğunu belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!