Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD210923.png

Günlük Forex Bülteni

▪ ABD Merkez Bankası (Fed) küresel piyasaların beklediği faiz kararını açıkladı. Fed beklentiler dahilinde politika faizini sabit tutarken, Fed yetkililerinin çoğu bu yıl için bir faiz artışı yönünde daha sinyal verdi. Fed'in ekonomik projeksiyonlarında 2023 büyüme beklentisine yönelik yukarı yönlü revizyonla birlikte çekirdek PCE tarafındaki aşağı yönlü güncelleme dikkat çekti.

▪ Karar sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell, konuşmasında istihdam piyasasının gücünü koruduğunu belirtirken aynı zamanda enflasyonu yüzde 2 hedefine getirmek için gidecekleri uzun bir yol olduğunu belirtti.

▪ FOMC toplantısı sonrasında gelen açıklamaların etkisi ile birlikte faiz politikasının daha önce öngörüldüğünden daha uzun süre sıkı tutulacağı mesajının verilmesi ile birlikte ardından Fed’in gelecek yıl faiz oranlarında indirim yapacağıona dair beklentiler azaldı.

▪ Goldman Sachs ve Nomura analistleri İngiltere'de beklentilerin oldukça altında gelerek sürpriz yapan enflasyon verileri sonrasında ülkede faizlerin muhtemel zirvesini gördüğünü belirtti

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!