Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD210224.png

Günlük Forex Bülteni

• Çin’de dün 5 yıl vadeli kredi ana faiz oranında bugüne kadar yaşanan en büyük indirimin gerçekleşmesinin ardından, lokomotif hisseleri izleyen CSI300 endeksi %0,6 gerilerken, Hong Kong’un Hang Seng endeksi %1’e varan yükseliş yakaladı. Analistler, faiz indirimine yönelik memnuniyetlerini belirtseler de, risk eğilimini artırmak için daha fazla adım atılması gerekliliğini belirttiler.

• Bugün Fed’in hangi zaman diliminde faiz indirimine gidebileceğine yönelik ipuçları aranması adına akşam saatlerinde yayımlanacak olan FOMC toplantı tutanakları yakından takip edilecek.

• Tutanaklar öncesi Fed’e yönelik beklentilere bakıldığında bankanın Mayıs ayında faiz indirimine başlama ihtimaline yüzde 37 ve haziran ayı için yüzde 78 olarak fiyatlanıyor.

• Bugün piyasa kapanışı sonrası açıklanacak olan Nvidia bilançosu da yakından takip ediliyor. Çip üreticisi Nvidia son açıklanan verilere göre Wall Street’te en çok işlem gören hisse senedi ünvanını Tesla’dan aldı.

• Euro Bölgesi’nde inşaat faaliyetleri, Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,8 bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 1,9 seviyesinde artış yaşadı.

• Japonya’da Nikkei 225 endeksi %0.26 azalışla 38262,16 puandan kapandı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!