Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-Daily-210223.png

Günlük Forex Bülteni

Bundesbank Pazartesi günü yayınladığı aylık raporunda, küresel ekonominin büyüdüğünü ve enflasyonist baskılara rağmen ekonomik görünümün daha parlak olduğunu belirtti. Raporda, güçlü işgücü piyasası ve yüksek ücret artışı göz önüne alındığında, enflasyonist baskılar daha kalıcı olabileceği belirtildi.
Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi üyesi ve Finlandiya MB Başkanı Olli Rehn, faiz artırımlarını Mart sonrasında da devam ettirmesi gerektiğini ve faizin yaz aylarında tepe noktasına ulaşmasını beklediğini söyledi.
Euro bölgesindeki inşaat üretimi Aralık 2022'de aylık bazda %2,5 düştü. Yıldan yıla, okuma %1,3 azaldı. Tüm Avrupa Birliği'nde rakam, Kasım 2022'ye kıyasla %2 ve bir yıl önceki aynı zaman dilimine göre %0,4 düştü. 
Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, 2024'ten itibaren Fransa'nın güçlü bir büyüme döngüsüne girmesini beklediğini söyledi.
Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, Şubat ayında bir önceki aya göre %4,3 oranında arttı; Ocak ayında 79,1 olan endeks, Şubat ayında 82,5 oldu.
Japonya'da Şubat ayında imalat sektörü PMI 47,4 ile 49,5 olan tahminlerin altında, hizmet PMI 53,6 ile 51,5 olan tahminlerin üzerinde açıklandı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!