Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

DAX40-200922.png

Günlük Forex Bülteni

ABD 2 yıl vadeli hazine tahvil getirileri 2007'den bu yana ilk kez %4 sınırına yükseldi. On yıllık ABD hazine tahvilinin getirisi ise Pazartesi günü 2011'den bu yana ilk kez % 3,5'e yükseldi.
 Japonya'nın enflasyonu 8 yılın zirvesine yaklaştı. Japonya'da bu sabah açıklanan çekirdek tüketici enflasyonu Ağustos'ta %2.8'e yükseldi, manşet enflasyon oranı da %3.0 olarak açıklandı.
 Çin Merkez Bankası (PBoC), piyasa beklentileri doğrultusunda Eylül ayında faiz oranlarını değiştirmeme kararı aldı.
 Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Luis de Guindos Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Avrupa Merkez Bankası'nın daha fazla faiz artırımının gelecek makroekonomik verilere bağlı olacağını söyledi.
 Bundesbank yayınladığı aylık raporunda Almanya'nın durgunluk ve çift haneli enflasyonla karşı karşıya olduğu belirtti. Banka içinde bulunduğumuz çeyrekte için ılımlı bir daralma öngörürken bu yılın son çeyreğinde ve gelecek yılın ilk çeyreğinde ekonomik faaliyette daha belirgin düşüşler öngörüyor. Yayınlanan raporda “Enerji arzı ve maliyetlerine ilişkin yüksek enflasyon ve belirsizlik, yalnızca gaz ve elektrik yoğun sektörü ve ihracat işlerini ve yatırımlarını değil, aynı zamanda özel tüketimi ve buna bağlı hizmet sağlayıcıları da etkiliyor” denildi.
 Eurostat’ın rapora göre, Euro bölgesinde inşaat sektöründe mevsimsellikten arındırılmış üretimin Temmuz ayında aylık %0,3 arttı, Avrupa Birliği'nde aynı dönem için %0,2'lik bir artış gördü.
 ABD konut piyasası endeksi Eylül'de gerileme devam etti. NAHB/Wells Fargo Konut Piyasası Endeksi’nde Eylül ayında 3 puan düşerek 46′ya indi. Raporda, yüksek faiz oranlarına ek olarak, yüksek inşaat maliyetlerini piyasa üzerinde baskı oluşturduğu belirtiliyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!