Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-Daily-200223.png

Günlük Forex Bülteni

ABD Başkanı Joe Biden, ABD’de düşürülen casus balon ve tanımlayamayan 3 cisim hakkında yaptığı açıklamada, "Eğer herhangi bir cisim ABD vatandaşlarının güvenliğini tehdit ederse, onu düşüreceğim" dedi. Biden ayrıca, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile de bir görüşme yapmayı planladığını söyledi.
St. Louis Fed Başkanı James Bullard, ABD Merkez Bankası'nın(Fed) son toplantısında 50 baz puanlık faiz artışından yana olduğunu, Mart ayındaki toplantı için herhangi bir seçeneği göz ardı etmeyeceğini söyledi.
Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, ABD Merkez Bankası'nın(Fed) yüksek faiz oranlarının ekonomiyi yavaşlatması nedeniyle bir resesyonla sonuçlanabileceğini söyledi.
Uluslararası Para Fonu Başkanı Kristalina Georgieva, küresel tedarik zincirlerinin yeniden düzenlenmesinin küresel GSYİH'da %0,2 ila %7 oranında daralmaya yol açabileceğini söyledi.
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi ve Yunanistan Merkez Bankası Başkanı Yannis Stournaras, Euro Bölgesi enflasyonundaki son düşüşün iyimserliği körüklediğini ve faiz oranlarının Bölgeyi resesyona itecek bir düzeye çıkarılması gerekmeyebileceğini söyledi.
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi üyesi Gabriel Makhlouf, ECB'nin Euro Bölgesi'nde enflasyonu sürdürülebilir bir şekilde yüzde 2 hedefine döndürmek için hala kat etmesi gereken bir yol olduğunu söyledi.
Almanya'da üretici fiyatları Ocak 2023'te yıllık bazda %17,8 arttı. Endeks bir önceki aya göre %1 geriledi. Enerji fiyatları yıllık bazda %32,9 arttı ancak bir önceki aya göre %5 düştü. Ara malı fiyatları Ocak 2022'ye göre %10, Aralık 2022'ye göre %1 artarken, sermaye malı fiyatları yıllık %7,6 ve aylık %1,7 arttı. Dayanıklı tüketim malları fiyatları Ocak 2022 ve Aralık 2022'ye göre sırasıyla %10,8 ve %1,9 arttı. Dayanıksız tüketim malları fiyatları geçen yılın aynı dönemine göre %17,9, bir önceki aya göre ise %1,8 arttı.
Birleşik Krallık'ta perakende satış hacimlerinin Ocak ayında %0,5 arttı. Yıllık düzeyde, perakende satışlar ise beklentiden 0.4 puan daha az olarak %5,1 düştü. Gıda mağazalarının satış hacimleri, artan yaşam maliyetleri ve gıda fiyatları nedeniyle Ocak ayında %0,5 düştü.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!