Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD21023.png

Günlük Forex Bülteni

• Küresel piyasalarda geçen haftanın gündemi ABD’de hükümetin kapanmasına yönelik beklentiler oldu. Fakat küresel piyasaların kortuğu gelişme gerçekleşmeyerek, ABD hükümetinin kapanmasını engelleyen düzenleme ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalandı.

 • Goldman Sachs tarafından yayımlanan yakın tarihli bir notta, Çin’in bakır ve petrol talebinde ciddi miktarda artış yaşandığına vurgu yapıldı.

• Çin’de zor durumdaki emlak sektörüne ilişkin olumsuz haber akışları geçtiğimiz hafta etkili olurken, bu hafta imalat PMI verisine ilişkin olumlu bir veri geldi. Çin Ulusal İstatistik Bürosu tarafından yayımlanan veriye göre imalat PMI Eylül ayında 50,2 puana yükseldi.

 • Çin tarafında piyasalar 1 haftalık “Altın Hafta” nedeniyle kapalı olacak. Güney Kore ve Hong Kong piyasaları da aynı şekilde tatil sebebiyle kapalı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!