Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY-190822.png

Günlük Forex Bülteni

 St Louis Fed Başkanı James Bullard, Fed'in Eylül ayında yapılacak FOMC toplantısında federal fon faiz oranını 75 baz puan daha artırması taraftarı olduğunu söyledi.
 Kansas City Fed Başkanı Esther George, gelecekteki faiz artırımlarının hızının ve faizin nereye kadar yükseleceğini hala tartışılmakta olan bir konu olduğunu söyledi.
 Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Fed'in atılacak adımlar bir resesyonu tetiklemesi olasılığı bulunsa da çok yüksek olan enflasyonu mümkün olan en kısa zamanda aşağı getirmesi gerektiğini söyledi.
 Philadelphia Fed imalat endeksi Ağustos’ta 3 ayda ilk kez yükseldi, görünüm ise zayıf kalmaya devam etti
 İngiltere'de tüketicilerin ekonomiye güveni verilerin tutulmaya başlandığı 1974 yılından bu yana görülen en düşük seviyeye indi.
 Almanya Maliye Bakanlığı, Avrupa'nın en büyük ekonomisi olan Almanya için görünümün, enerji fiyatlarındaki artış ve tedarik zincirlerindeki aksaklıklar nedeniyle sıkıntılı, kasvetli olduğunu bildirdi.
 Euro Bölgesi'nde, temmuzda yıllık enflasyon enerji fiyatlarındaki yükselişin etkisiyle yüzde 8,9'a çıkarak rekor seviyeyi gördü.
 Japonya’da Temmuz ayı enflasyonu yıllık bazda yüzde 2,6 seviyesinde gerçekleşirken, çekirdek enflasyon ise Japonya Merkez Bankası’nın yüzde 2’lik hedefinin üzerine çıktı.
 Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizi olan bir haftalık repo faizini 100 baz puan indirimle yüzde 14’ten yüzde 13’e düşüren Merkez Bankası, karara ilişkin açıklamasında “Mevcut görünüm altında güncellenen politika faiz düzeyinin yeterli olduğunu değerlendirmiştir” diye ekledi.
 Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın brüt rezervi iki haftada 12,5 milyar dolarla ciddi düzeyde artış görürken, swap hariç net rezerv artışı 2,1 milyar dolarda kaldı.
 Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, kur korumalı TL mevduat ve katılma hesapları 1 trilyon 170 milyar TL'den 1 trilyon 206,6 milyar TL'ye çıktı.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin huzurunda, Ukrayna'nın savaş nedeniyle tahrip olan altyapısının yeniden inşası amacıyla anlaşma imzalandı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!